Przekłuwanie uszu BLOMDAHL

Przekłuwanie uszu systemem BLOMDAHL

Blomdahl opracował bezpieczny system medycznego przekłuwania uszu oraz koncepcję biżuterii hipoalergicznej przyjaznej dla skóry, która nie zawiera niklu, kadmu, ołowiu lub innych nieodpowiednich materiałów. Kolczyki zastosowane do zabiegu zostały opracowane we współpracy z lekarzami dermatologami. Mogą być one również noszone przez osoby, które mają już jakąś alergię, ponieważ są wykonane z plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu lub z czystego tytanu medycznego. Część ozdobna kolczyka, która nie ma bezpośredniej styczności z ciałem, może być platerowana w kolorze złota lub srebra. Bezpieczny sposób, aby dobrze wyglądać każdego dnia.

 

ZALECENIA PIELĘGNACYJNE PO ZABIEGU I WAŻNE INFORMACJE

 

1. Przed dotknięciem uszu KONIECZNIE umyj dłonie.

2. Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron) dwa razy dziennie.

3. Nie wyjmuj kolczyków z uszu podczas mycia.

4. Podczas kąpieli lub mycia włosów, przemyj uszy mydłem w płynie/ szamponem. Następnie, dokładnie spłucz pod bieżącą wodą i osusz jednorazowymi chusteczkami higienicznymi.

5. Nie przemywaj miejsc po przekłuciu alkoholem.

6. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza.

7. Zasłaniaj uszy kiedy używasz lakieru lub farby do włosów, perfum, itp.

8. Zachowaj szczególną ostrożność podczas zakładania lub zdejmowania ubrań przez głowę tak, aby nie zahaczyć o kolczyk.

Zalecenia dotyczące kąpieli w basenie, jeziorze, lub morzu: unikaj kąpieli tak długo jak to możliwe, pływając nie zanurzaj głowy. Po wyjściu z wody, przemyj uszy mydłem w płynie.

9. Po sześciu tygodniach (chrząstka – po 12 tygodniach) należy zmienić kolczyki na nowe, z mniejszą średnicą sztyftu. Dokładnie umyj ręce i płatki uszu. Jedną ręką przytrzymaj część biżuteryjną (od frontu), drugą ręką przekręć zapinkę, aż wyczujesz, że się poluzowała. Przekręć w druga stronę, zdejmij zapinkę, wyjmij kolczyk i załóż nowy.

10. Uszy po przekłuciu goją się rok. W związku z tym, pamiętaj: – Noś kolczyki nieprzerwanie przez pierwszy rok po przekłuciu uszu. W przeciwnym razie, dziurki się skurczą i zarosną. – Zachowaj szczególną ostrożność podczas zmiany kolczyków. Skóra wewnątrz dziurek jest cienka i delikatna. Łatwo ją uszkodzić i wywołać zakażenie. Dlatego zawsze trzeba umyć kolczyki i ręce przed zmianą. Upewnij się również, że płatki uszu są czyste i suche. Jeżeli nosisz kolczyki z zatyczkami, to zwróć uwagę, aby zatyczka nie była dociśnięta do płatka ucha. – Ryzyko rozwoju alergii kontaktowych (m. in. alergii na nikiel) jest największe w pierwszym roku po przekłuciu.

 

WAŻNE! Zaczerwienienie, obrzęk, ból lub wysypka wskazują na możliwość wystąpienia zakażenia. Jeśli miejscem przekłucia jest miękki płatek ucha, wyjmij kolczyk, umyj i zdezynfekuj ucho. Jeśli infekcja nie ustąpi, następnego dnia zasięgnij porady lekarza. Jeśli przekłuta jest chrząstka ucha, wyjmij kolczyk, miejsce przekłucia umyj i zdezynfekuj oraz natychmiast skontaktuj się z lekarzem. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie zwlekaj z wizytą u specjalisty.