Zabiegi oczyszczające

Oczyszczanie manualne twarzy

jest to zabieg przeznaczony dla skór mieszanych i tłustych z tendencją do zanieczyszczania się. Polega na manualnym oczyszczeniu zaskórników, krostek, grudek i prosówek. Zabieg polega na zmiękczeniu skóry maską rozpulchniającą, manualnym oczyszczeniu, dezynfekcji darsonvalem i nałożeniu indywidualnie dobranej maski. Wielką zaletą oczyszczania skóry jest fakt że usunięcie zalegających zaskórników pozwala skórze lepiej „oddychać”, ułatwia wchłanianie substancji aktywnych, wyraźnie zwęża pory i zmniejsza skłonność do tworzenia się stanów ropnych. Zabieg oczyszczania manualnego można połączyć z intensywniej działającymi peelingami takimi jak: mikrodermabrazja, kawitacja lub z eksfoliacją kwasami. Dzięki czemu zabieg jest efektywniejszy, mniej bolesny a lepiej ukrwiona i dotleniona skóra szybciej się goi. Po oczyszczeniu cera jest jaśniejsza, gładsza, lepiej reaguje na codzienną pielęgnację.

 

Peeling kawitacyjny

Zabieg przeznaczony do bezbolesnego i głębokiego oczyszczania skóry. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek skóry następuje w sposób bezpieczny oraz pozbawiony efektów ubocznych. Do zabiegu wykorzystujemy urządzenie wytwarzające fale ultradźwiękową, które w trakcie kontaktu z wilgotną skórą wywołuje efekt kawitacji. Tworzą się wówczas pęcherzyki gazu o mikroskopijnej wielkości oraz gwałtowna zmiana ciśnienia, których efektem jest rozbicie martwych komórek naskórka. W efekcie otrzymujemy odświeżenie i oczyszczenie skóry z wszelkiego rodzaju powierzchownych zanieczyszczeń. Zabieg przeznaczony jest do każdego rodzaju skóry także wrażliwej, delikatnej oraz skłonnej do podrażnień

 

Peeling kwasami

Hydroksykwasy to substancje należące do eksfoliantów chemicznych, czyli środków złuszczających skórę. Posiadają szerokie spectrum działania m.in. regulują odnowę komórkową, zwiększają skuteczność działania innych preparatów kosmetycznych, poprawiają produkcję kolagenu i elastyny, działają antybakteryjne, pomagają w usuwaniu przebarwień i blizn potrądzikowych oraz spłycają drobne zmarszczki.